background

Modlitwa o uzdrowienie

Zapraszam wszystkich potrzebujących
na comiesięczną
Mszę św.
połączoną z modlitwą o uzdrowienie
.

 sobota, 16 marca 2024

o godz. 17.30

 

Każdego miesiąca (najczęściej w drugą sobotę - ale lepiej sprawdzić ;)) spotykamy się o godz. 17.30 na adoracji w milczeniu, gdzie możemy stanąć przed Bogiem i otworzyć przed Nim serce. Adorację kończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, aby uświadomić sobie, że dla Boga nie jestem bezimienną cząstką tłumu, ale że On traktuje każdego indywidualnie i zna każdego po imieniu! Po błogosławieństwie ok. 18.00 Msza św. w której - jak w każdej Mszy św. - przychodzi Jezus z uzdrowieniem. Jako zewnętrzny znak naszego otwarcia na łaski Jezusa  po Mszy św. można przyjąć namaszczenie "olejem radości".
Jeśli ktoś indywidualnie potrzebuje modlitwy wstawienniczej - Wspólnota jest do dyspozycji (trzeba tylko przed Mszą św. poinformować o takiej potrzebie)

eucaristia santissimo 

Dlaczego modlitwa o uzdrowienie? Bo tak robił Jezus i tak nakazał swoim uczniom - czyli nam!

Kto może uzdrawiać?  Tylko Bóg!!! Inni ludzie - w tym święci - są pomocą w wypraszaniu łaski uzdrowienia. Często Bóg posługuje się ludźmi - ale uzdrawia tylko ON!

Kto może być uzdrowiony?  Każdy! 

Czy ktoś kto nie może przystąpić do Komunii, może prosić o uzdrowienie?  j.w.  Boże miłosierdzie i Boża miłość nie mają granic!

Z jakich chorób może Bóg uzdrowić?  Z każdej choroby na poziomie duszy, ducha i ciała, z każdego zła jakie nas dotknęło i poraniło!

Co trzeba zrobić aby zasłużyć na uzdrowienie?    Nic!  Na Bożą miłość się nie zasługuje - jest to łaska - dar dany darmo i bezwarunkowo. Trudno nam ludziom grzesznym pojąć Bożą miłość, bo ją ciągle sprowadzamy do naszego poziomu...

co to jest "olej radości"?  jest to  egzorcyzmowany i poświęcony olej -   nazywany często „olejem radości”, gdyż radość i pokój naprawdę jest owocem namaszczenia.   To namaszczenie nie jest sakramentem, ono jest sakramentale (– dlatego namaszczenie nim mogą przyjąć osoby, które nie mogą przyjmować sakramentów). Kościół wybie­ra pewne poświęcone przedmioty, aby służyły jako sakramentalia. Są to przedmioty materialne, konkretne, wi­dzialne, pobłogosławione przez Kościół, by służyły po­mocą w naszej wierze. Błogosławieństwo Boże i Boża obecność są nam przekazywane za pośrednictwem tych właśnie przedmiotów.

W którym momencie nabożeństwa Bóg uzdrawia?   Nie wiem. Czasami następuje to od razu, czasami postepuje w czasie, niekiedy po jakimś czasie, niekiedy wydaje się, że ta modlitwa była "bezowocna" (najczęściej, gdy Bóg nie spełnił naszych oczekiwań) - to jest łaska Boga - nie możemy narzucić Bogu swego scenariusza.

O czym warto pamiętać:

warto sobie zadać pytanie: czy ja potrzebuję Bożego uzdrowienia? czy mam odwagę przyznać się, że noszę w sobie zranienia z którymi nie potrafię sobie dać rady?

warto odrzucić nasze wyobrażenia o tym, jak, kiedy i w jakiej dziedzinie Pan Bóg ma nas dotknąć - zostawmy to Jemu (por. Syryjczyk Naaman - 2Krl 5, 1-14 zwł. w.11)

warto przyjąć wewnętrzną postawę zawierzenia Bartymeusza: "Synu Dawida, ulituj się nade mną!"

Boga nie interesuje tylko "mój chory palec" - ale interesuje Go cała  moja osoba, dlatego nie dyktujmy Mu co ma z nami robić, pozwólmy Mu działać - nawet jeśli zamiast "palca" chce najpierw uzdrowić moją duszę, moje relacje albo coś innego niż przykładowy "mój palec"

 

2024  Parafia Wójcice   globbers joomla templates