background

Niedaleko Wójcic (ok. 2500m od kościoła parafialnego) znajduje się niewysokie wzniesienie (275m n.p.m.) z którego roztacza sie fantastyczny widok na całą okolicę.
Na szczycie wzniesienia znajduje się ponad 4 metrowa kolumna z XVIII w. (dokładnie 1721 lub 24) z figurą Boga Ojca. luty 2021: I tutaj mała poprawka, albo jednak zdecydowana zmiana: po analizie jestem niemal pewny, że figura przedstawia Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata (Salvator Mundi). W lewej ręce trzyma On kulę ziemską,, a prawą błogosławi.  Twarz ma zwróconą w kierunku kościoła otmuchowskiego.

GBO 04.16

zdjęcie z 30.04.2016 - jeszcze 150 m ;)

Góra Boga Ojca ( z języka niemieckiego "Gott-Vater-Berg") jest nieco zapomnianym miejscem, które warto odwiedzić. Ani odległość (wspomniane ok. 2,5 km - czyli ok. 45 min. spokojnego spaceru w jedną stronę), ani różnica wzniesień (ok 60 m między kościołem a szczytem) nie stanowią problemu aby zakosztowac pięknego spaceru wśród uprawnych pól. Taki spacer sprzyja refleksjii i wyciszeniu. Chwila modlitwy przy figurze Boga Ojca, odpoczynek na zielonej trawie z pięknym widokiem na oba jeziora i góry w tle przywraca pokój sercu. 

Zachęcam do pielgrzymowania! Tak blisko, tak łatwo a ileż korzyści można osiągnąć na duszy i ciele!

Z naszego kościoła byliśmy kilka razy z modlitwą różańcową na GBO i mam nadzieję, że jeszcze nie raz tam będziemy!

Kilka zdjęć, inne zdjęcia znajdują sie w kilku miejscach fotogalerii

 01

02

03    04

05

2024  Parafia Wójcice   globbers joomla templates